Atraktivity

Okolí a výlety

Výhodná lokalila chaty Javorka nabízí spoustu kulturních i sportovních atraktivit v blízkém okolí.

Doporučujeme navštívit

Králický Sněžník
Dlouhé stráně
Medvědí jeskyně Kletno
Velké Losiny

Toto je několik z těch nejzajímavějších turistických tras, které jsme pro vás vybrali. Informace čerpáme ze serveru www.turistika.cz.

Rozhledna Na Štvanici

Vyhlídková věž  z dílny architekta Prof. Ing. Arch. Martina Rajniše měří 31 m a stojí na vrcholu kopce Štvanice 866 m. n. m., mezi Hynčicemi pod Sušinou a Stříbrnicemi. V cestě za krásnou vyhlídkou je třeba zdolat 152 schodů. Tato rozhledna má celoroční nonstop provoz a vstup je zdarma.

Nachází se 700 m vzdušnou čarou od Javorky.

Rybník Úžas

Poblíž Javorky je uměle vytvořený rybník, kde je možnost koupání s krásným výhledem do okolí.

Oblast Staroměstska

Oblast Staroměstska nabízí mnoho možností sportovního i kulturního vyžití. Přímo ve Starém Městě pod Sněžníkem se nachází 2 jezdecké stáje, tenisové kurty místního TK, koupaliště i bowling. Vodáci často využívají ke sjezdu řeku Krupá do Hanušovic a odtud dál po řece Moravě. 500 m od chaty je linie vojenských opevnění z 1. republiky, které určitě stojí za návštěvu. V okolí jsou horské louky lákající k procházkám a lesy bohaté na zvěř, borůvky a houby.

Pro více tipů doporučujeme navštívit internetové stránky www.staremesto.info

Stezka v oblacích

Poslední novinkou v okolí, kterou určitě doporučujeme navštívit je Stezka v oblacích. Jedná se o vysokou dřevěnou konstrukci s chodníkem, vedoucím mezi stromy. Tuto ojedinělou vyhlídku můžete navštívit na Dolní Moravě.

Lyžařské centrum

V blízkosti chaty se nachází rozsáhlý lyžařský areál, který nabízí po celý rok sportovní vyžití pro celou rodinu. Sníh a jeho kvalitu zaručuje zasněžovací systém a každodenní úprava sjezdovek.

Vlek Sedlo i se sjezdovkou je provozován i mimo zimní sezónu kdy slouží k jízdě na horských minikárách a horských koloběžkách. U vleku je sportoviště s trampolínami, kuželkami, prolézačkami apod.

Areál poskytuje

  • skiservis,
  • půjčovnu lyžařského vybavení
  • i lyžařskou školu.
Horská chata Javorka, zima, sníh, hory

O chatě

Horská chata Javorka nabízí ubytování pod Králických Sněžníkem

Obsazenost

Termíny obsazenosti naší chaty, které stále aktualizujeme. Podívejte se sami, kdy si u nás můžete udělat rezervaci na krásný víkend či dovolenou.

Rezervace

Máte-li zájem o rezervaci pobytu, kontaktujte nás.